Konferencja stacjonarna „Zagrożenia i szanse podatkowe 2024”. Zapisz się już dziś za jedyne 590 zł netto! VAT, PIT, CIT, KSeF i wiele innych tematów. Szczegóły w zakładce poniżej.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2023 r. zasady tworzenia i prowadzenia oraz jego funkcjonowanie w aspekcie podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT

Obecnie brak dostępnych terminów

590 zł netto + VAT

  • Formuła: online
  • Czas trwania: 5 h
  • Ilość dni szkoleniowych: 1
Zapisz się

Co otrzymasz?

  • Autorskie materiały
  • Imienny certyfikat

Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?

Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.

(42) 235 31 95

[email protected]

Czy wiesz, że...

Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ

O szkoleniu


Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2023 r. z uwzględnieniem najnowszych zmian wprowadzonych w trakcie 2023 r. zasady jego tworzenia i prowadzenia oraz jego funkcjonowanie w aspekcie podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT.


Celem szkolenia jest aktualizacja informacji na temat ZFŚS w 2023 r. przy uwzględnieniu ostatnio wprowadzonych zmian, w tym związanych z ustawą z 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 oraz niektórych innych ustaw. Ponadto celem jest zapoznanie uczestników szkolenia z najnowszymi i najważniejszymi wyrokami, orzeczeniami i interpretacjami podatkowymi odnoszącymi się do ujęcia podatkowego zagadnień związanych z ZFŚS oraz dalszych skutków na gruncie ubezpieczeń społecznych. Podczas szkolenia omówione zostaną także wybrane zagadnienia związane z tworzeniem i funkcjonowaniem ZFŚS. Szkolenie jest skierowane do dyrektorów finansowych, pracowników działów księgowości, kadr i płac, które chciałyby zaktualizować oraz uzupełnić swoją wiedzę w zakresie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Czytaj pełen opis

Zwiń

Program szkolenia

1. Wysokości odpisu na ZFŚS w 2023 r. oraz zmiany w zakresie wysokości odpisów związanych z regulacjami COVID-owymi oraz zmianami wynikającymi z ustawy z 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 oraz niektórych innych ustaw.
2. Zmiany w zakresie zwolnień podatkowych z tytułu pobytu dzieci pracowników w żłobkach, przedszkolach, klubach dziecięcych od 2018 r. oraz inne zmiany w zakresie zwolnień podatkowych z tytułu działalności socjalnej od 2018 r.
3. Wpływ wyroku TK z 8 lipca 2014 r. (K 7/13) dotyczącego imprez integracyjnych na opodatkowania świadczeń z ZFŚS oraz podleganie tych świadczeń ubezpieczeniom społecznym.
4. Ogólny zarys działalności socjalnej pracodawcy.
5. Osoby uprawnione do świadczeń z Funduszu.
6. Kryteria przyznawania świadczeń z Funduszu.
7. Zasady opodatkowania dofinansowania wypoczynku ze środków ZFŚS.
8. Świadczenia świąteczne dla pracowników i innych osób uprawnionych.
9. Pożyczki, wycieczki, imprezy integracyjne i inne z ZFŚS.
10. Zasady wypłacania świadczenia urlopowego
11. Naliczenie, opodatkowanie, składki ZUS oraz ewidencja świadczenia urlopowego.
12. Wysokość odpisu na ZFŚS a koszty uzyskania przychodów w tym odpis na ZFŚS w wysokości wyższej niż odpis podstawowy.
13. Świadczenia rzeczowe sfinansowane z ZFŚS.
14. "Wczasy pod gruszą" dla emeryta.
15. Zapomoga z ZFŚS.
16. Bony towarowe dla emerytów.
17. Pożyczki na cele mieszkaniowe a VAT.
18. Środki wycofane z ZFŚS - odpisy nie mogą być kosztem podatkowym.
19. Korzystanie z ZFŚS przez emerytów i rencistów zakładu.  
20. Zwolnienie z "oskładkowania" świadczeń z Funduszu.
21. Warunki i skutki finansowania z ZFŚS bonów towarowych dla pracowników i emerytów. Zasady opodatkowania bonów, talonów, kart przedpłaconych finansowanych z ZFŚS.  
22. Problem finansowania z ZFŚŚS tzw. zakładowych imprez okolicznościowych i integracyjnych.  
23. Zwiększone limity zwolnień w PIT w latach 2020-2022/2023 w związku z COVID-19.
24. Działalność socjalna pracodawcy w zakresie podatku VAT: świadczenia na rzecz pracowników a możliwość odliczenia podatku naliczonego, problematyka rozliczania VAT przy świadczeniach z ZFŚS, kasa rejestrująca a świadczenia na rzecz pracowników, z uwzględnieniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 27 maja 2013 r. PT1/033/20/831/KSB/12/RD-50859.
25. Sankcje dla pracodawców naruszających regulacje ustawy.
26. ZFŚS w wydawanych interpretacjach podatkowych, orzeczeniach sądowych i innych.
27. Dyskusja na tematy zaproponowane przez uczestników związane z ZFŚS.

Pokaż cały program

Zwiń

Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?

Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.

(42) 235 31 95

[email protected]

Czy wiesz, że...

Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ