27% rabatu na wakacje! Sprawdź najpopularniejsze tematy i zapisz się już dziś.
Listę szkoleń objętych promocją znajdziesz TUTAJ»

KSeF – szkolenia, webinary, artykuły, nagrania

Wszystko o KseF w jednym miejscu.

Jak możemy Ci pomóc?

Szukasz kompleksowej wiedzy na temat e-faktur i korzyści płynących z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)? U nas możesz ją zdobyć na wiele sposobów, dopasowanych do Twoich indywidualnych preferencji. Czekają na Ciebie: szkolenia, kursy, webinary, artykuły oraz nieograniczony dostęp do bazy wiedzy!

Nasze szkolenia i Live Meetingi z KSeF obejmują różne poziomy zaawansowania – zaczynając od podstaw i wiedzy ogólnej, aż po szczegółowe aspekty elektronicznego fakturowania. Oferujemy praktyczne wskazówki i narzędzia, które umożliwią Ci pełne zrozumienie funkcji i możliwości, jakie daje Krajowy System e-Faktur. Nasi eksperci to praktycy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem. Regularnie prowadzą webinary, na których prezentują najnowsze funkcje KSeF oraz odpowiadają na pytania uczestników. To dla Ciebie doskonała okazja na uzyskanie wsparcia specjalistów i sposób na szybkie oraz efektywne zdobycie wiedzy.

Zwróć także uwagę na artykuły dostępne w bazie wiedzy. Są one cennym źródłem informacji o Krajowym Systemu e-Faktur oraz aktualnych trendach w dziedzinie elektronicznego przetwarzania dokumentów finansowych. Dzięki regularnej lekturze będziesz zawsze na bieżąco z nowościami i praktykami branżowymi oraz najnowszymi zmianami w przepisach z zakresu KSeF.

Szkolenia otwarte tłumaczące wszystkie aspekty wdrożenia i pracy z systemem KSeF.

Artykuły omawiające konkretne przypadki pracy na systemie KSeF i proces jego wdrażania w organizacji.

Live Meetingi, czyli krótkie formy webinarowe dedykowane osobom, które nie zawsze mają czas na pełnowymiarowe szkolenia. Takie „pigułki wiedzy” na temat KSeF.

Krótkie formy wideo tłumaczące fundamenty pracy z system KSeF oraz nagrania z naszych Live Meetingów.

Jak możemy Ci pomóc?

Szukasz kompleksowej wiedzy na temat e-faktur i korzyści płynących z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)? U nas możesz ją zdobyć na wiele sposobów, dopasowanych do Twoich indywidualnych preferencji. Czekają na Ciebie: szkolenia, kursy, webinary, artykuły oraz nieograniczony dostęp do bazy wiedzy!

Nasze szkolenia i Live Meetingi z KSeF obejmują różne poziomy zaawansowania – zaczynając od podstaw i wiedzy ogólnej, aż po szczegółowe aspekty elektronicznego fakturowania. Oferujemy praktyczne wskazówki i narzędzia, które umożliwią Ci pełne zrozumienie funkcji i możliwości, jakie daje Krajowy System e-Faktur.

Nasi eksperci to praktycy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem. Regularnie prowadzą webinary, na których prezentują najnowsze funkcje KSeF oraz odpowiadają na pytania uczestników. To dla Ciebie doskonała okazja na uzyskanie wsparcia specjalistów i sposób na szybkie oraz efektywne zdobycie wiedzy.

Zwróć także uwagę na artykuły dostępne w bazie wiedzy. Są one cennym źródłem informacji o Krajowym Systemu e-Faktur oraz aktualnych trendach w dziedzinie elektronicznego przetwarzania dokumentów finansowych. Dzięki regularnej lekturze będziesz zawsze na bieżąco z nowościami i praktykami branżowymi oraz najnowszymi zmianami w przepisach z zakresu KSeF.

Obejrzyj webinar

Zobacz nagranie z Live Meetingu Michała Krawczyka, wprowadzające w tematykę KSeF.

Data publikacji: 13.10.2023 r.

KSeF – pierwsze kroki

Obejrzyj wideo

Zobacz wszystkie materiały i szkolenia KSeF

Wszystkie materiały i szkolenia KSeF

10

Szkolenia

1

Live Meetingi

36

Artykuły

(36)
8

Filmy

(8)

1 z 10

Chcesz zorganizować szkolenie wewnętrzne z KSeF?

Skontaktuj się ze mną telefonicznie, mailowo lub wypełnij poniższy formularz. Odpowiem na wszystkie pytania i omówimy szczegóły Twojego szkolenia.

Eliza Tomala

Specjalista ds. szkoleń

Napisz do mnie

Uzupełnienie tego pola ułatwi nam kontakt z Tobą i przyspieszy udzielenie odpowiedzi na Twoje pytanie.
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

KSeF – od kiedy?

Ministerstwo Finansów odroczyło pierwotny termin (lipiec 2024 r.) wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur jako rozwiązania obowiązkowego. Zgodnie z najnowszymi informacjami z dnia 26.04.2024 roku, po przeprowadzeniu konsultacji oraz audytu, Ministerstwo Finansów ogłosiło przesunięcie terminu obligatoryjnego wejścia w życie KSeF. Nowe daty to:

  • 1 lutego 2026 roku – dla podmiotów, których wartość obrotu w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln złotych;
  • 1 kwietnia 2026 roku – dla wszystkich pozostałych firm.

Nie oznacza to jednak, że podatnikom zostało dużo czasu na przygotowanie się. W miarę upływu czasu będziemy poznawać kolejne szczegóły techniczno-organizacyjne (nowa ustawa KSeF), więc należy zachować czujność i na bieżąco śledzić najnowsze informacje. Niezależnie od ostatecznego kształtu systemu wdrożenie KSeF to będzie ogromna zmiana dla każdej organizacji, wpływająca nie tylko na procesy księgowe i podatkowe, ale także na obszary produkcji, logistyki, współpracę z dostawcami czy zarządzanie podmiotem. KSeF to również system teleinformatyczny do wystawiania i pobierania faktur, a także narzędzie do zarządzania uprawnieniami dostępowymi do nich. To wszystko sprawia, że wiele działań przygotowawczych firmy muszą podejmować na bieżąco. My jako Krajowa Izba Podatkowa będziemy w tym Państwa wspierać, regularnie publikując nowe tematy szkoleń i Live Meetingów, dostosowane programowo do najnowszej sytuacji prawnej w zakresie Krajowego Systemu e-Faktur.

KSeF – jak działa?

Kluczową cechą systemu KSeF jest to, że faktury będą wystawiane jak i odbierane wyłącznie za pomocą tego systemu. Oznacza to, że fakturę elektroniczną uznaje się za wystawioną dopiero w momencie wysłania jej do KSeF (a nie np. w momencie wygenerowania jej w systemie podatnika) i w żadnym razie nie można jej „antydatować”. Jednocześnie faktura ta jest uważana za odebraną natychmiastowo, już w momencie jej przetworzenia przez system i nadania numeru KSeF. Od tej daty biegną terminy podatkowe oraz te w zakresie zatorów płatniczych.

KSeF szkolenia

KSeF to z pewnością ogromne wyzwanie dla polskich podatników, ale warto wiedzieć, że do 2028 r. Komisja Europejska zakłada wdrożenie podobnego rozwiązania we wszystkich krajach Unii. Najbardziej ucierpią firmy wystawiające FV „odręcznie”- albo szybko pokonają problemy informatyczne i zdobędą wiedzę o systemie, albo ich biznesy wypadną z rynku w 2025 r. Najlepszym sposobem aby skutecznie zmierzyć się z tym wyzwaniem, jest udział w kursach z KSeF i szkoleniach KSeF, które przygotują przedsiębiorców do płynnej adaptacji do nowego systemu.

Nasze szkolenia, kursy i webinary KSeF obejmują szeroki zakres tematyczny i krok po kroku wprowadzą Cię w zawiłości Krajowego Systemu e-Faktur. Eksperci demonstrując wszystkie funkcjonalności systemu pokazują jak prawidłowo korzystać z KSeF. Dowiesz się między innymi: w jaki sposób uzyskać dostęp do KSeF, kto może to zrobić, co to jest faktura ustrukturyzowana, jak wystawiać różne typy faktur w KSeF, jak dodać załączniki do faktur w KSeF itp.